Niesamowite właściwości wełny z merynosów
13 listopada 2016
Jak powstaje wełna czesankowa na nasze piękne kocyki?
16 listopada 2016

6 powodów, które sprawiają, że nasze kocyki są bezpieczne dla dzieci i dla naszego zdrowia

Marzy Ci się sypialnia wypełniona miłością, przytulna i bezpieczna przystań na kojący sen? A może chcesz stworzyć przytulne i bezpieczne miejsce wypełnione miłością dla swojego maluszka? Z SO-FLUFFY to prostsze niż myślisz.

Dzięki zastosowaniu w naszych kocykach wysokiej klasy wełny z owiec rasy merynos, każdy kocyk z  wyróżnia się niesamowitą, miękkością, i może być z powodzeniem stosowany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Poznaj 6 właściwości naszych wspaniałych kocyków, które pomogą Ci stworzyć spokojną przystań na kojący sen, gdzie po prostu ty i twoje maleństwo poczujecie się szczęśliwie i bezpiecznie.

 
  1. Delikatna wełna używana do produkcji naszych kocyków daje przyjemne ciepło, które ogrzewa nasze ciało, łagodzi napięcie mięśniowe, poprawia krążenie i pobudza zakończenia nerwowe.
  2. Kock wełniany SO-FLUFFY a zarazem wełna owcza merynos jest bardzo delikatną a zarazem miękką i subtelną wełną nadającą organizmowi uczucie ciepła zapewniając przy tym odpowiednią stałą temperaturę ciała ponadto wpływając przy tym korzystnie na lepsze samopoczucie jak i błogi spokojny sen.
  3. Koc wełniany SO-FLUFFY ma właściwości antyalergiczne ze względu na dużą zawartość lanoliny pokrywającej każdy jej włos ponadto wełna chroni włos przed zabrudzeniem. Dzięki dużej zawartości lanoliny wełna stanowi dodatkowo barierę dla siedliska roztoczy przyczyniających się do licznych objawów alergicznych.
  4. Wełna merynosów trudniej się brudzi i ma właściwości samooczyszczające. Dzięki wysokiej zawartości naturalnych tłuszczów. Z tego względu nasze kocyki z  nie wymagają częstego prania, ponieważ wełna regeneruje się sama w kontakcie z tlenem. Jeśli na kocyku nie ma ewidentnych zabrudzeń, do których usunięcia potrzeba prania, wystarczy ją jedynie wietrzyć.
  5. Włókna wełniane tworzą środowisko nieprzyjazne bakteriom, co oznacza, że bakterie się na nich nie namnażają. Jest to ważna właściwość wełny, która sprawia, że nie przyjmuje ona brzydkich zapachów.
  6. Wełna merynosów jest bardzo lubiana przez dzieci oraz osoby, które do tej pory wystrzegały się ubrań wełnianych z powodu ich „gryzienia”. W odróżnieniu od innych rodzajów wełny, wełna merynosów jest niezwykle miła dla skóry i nie gryzie.

Bądź na bieżąco z naszymi

Promocjami

Zostaw swój adres email