6 powodów, które sprawiają, że nasze kocyki są bezpieczne dla dzieci i dla naszego zdrowia
15 listopada 2016

Niesamowite właściwości wełny z merynosów

Nowa Zelandia – kraina hobbitów.  Znacie tę scenerię z trylogii „Władca Pierścieni”? Mogłabym tam zamieszkać, a Wy?  To właśnie tam znajdują się najliczniejsze i najlepsze jakościowo hodowle owiec rasy merynos. Oprócz Nowej Zelandii, merynosy zamieszkują również Stany Zjednoczone,  Argentynę, Urugwaj, Republikę Południowej Afryki, jak również Europę, jednak to runo nowozelandzkich merynosów uznawane jest za najcenniejsze na świecie.

Dlaczego tak jest?

Dzieje się tak, ponieważ Merynosy są jednym z najstarszych gatunków owiec oraz jednym z najtwardszych i najodporniejszych. Są one zdecydowanie bardziej odporne od zwykłych owiec, głównie ze względu na ekstremalne warunki w jakich żyją.

Zielone pastwiska, na których żyją zwykłe owce pozostają w sferze marzeń Merynosów. Nowozelandzkie merynosy żyją w warunkach , w których zwykłe owce nie mogłyby funkcjonować. 

A wszystko to za sprawą ich wełny, która zapewnia im przystosowanie się do trudnych warunków. W lecie oddychająca wełna zapobiega przegrzaniu, w zimie doskonale izoluje przed zimnem, a przy tym jest lekka i miękka.

Wełna merynosów charakteryzuje się niezwykłą miękkością, puszystością oraz bardzo małą średnicą włókien, w porównaniu z runem owiec nizinnych czy grubowełnistych.

Te charakterystyczne właściwości sprawiają, że tkaniny uzyskiwane z wełny merynosów wyróżniają się doskonałymi właściwościami izolacyjnymi, delikatnością oraz wysoką wytrzymałością. Dodatkowo wełna merynosów jest w wysokim stopniu wodoodporna, oddychająca i jednocześnie odporna na przyjmowanie i wchłanianie zapachów.

To właśnie sprawia że nasze kocyki, są wyjątkowo miękkie i przytulne, nie tylko ciepłe, ale i w pełni oddychające. Gdy się w nie wtulisz, utrzymują odpowiednią dla Ciebie temperaturę ciała. Dzięki swoim właściwościom zapobiegają wchłanianiu zapachów z otoczenia, dlatego możesz z nich korzystać przez dłuższy czas bez potrzeby częstego czyszczenia.

Sprawdź i wprowadź do swojego życia niepowtarzalną atmosferę, dodatkowej miękkości i ciepła.

Bądź na bieżąco z naszymi

Promocjami

Zostaw swój adres email