jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej


‍źródło:

http://lancs.pl/inne/pytania-na-rekrutacje/
http://husarialabs.pl/inne/pytania-rekrutacyjne-gdzie-szukac/

Znalazłeś wymarzoną pracę i właśnie masz zamiar powiedzieć o tym swoim przyjaciołom, rodzinie i kolegom, kiedy dostajesz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Ekscytujące, prawda? Spokojnie. Nie jesteś jedynym, który jest zdenerwowany i podekscytowany. Rozmowy rekrutacyjne to nerwowy etap dla każdego, więc przygotuj się odpowiednio. Istnieje tak wiele osób poszukujących pracy w obecnym klimacie gospodarczym, którzy nawet nie zawracają sobie głowy pójściem na rozmowy kwalifikacyjne już, bo myślą, że będzie to tylko zadanie pod górę, aby wylądować pracę swoich marzeń. Nie martw się, jeśli to ty właśnie teraz. Postępuj zgodnie z tymi wskazówkami, aby ace twój nadchodzący wywiad i lądowania, że doskonała praca!

Be prepared for a job interview

Może to zabrzmi trochę ekstremalnie, ale przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej jest tak samo ważne jak przygotowanie do podróży na księżyc. Musisz być całkowicie wygodny, pewny siebie i gotowy na każde pytanie, które może zostać rzucone na ciebie podczas procesu rozmowy kwalifikacyjnej.

To dobry pomysł, aby ćwiczyć swoje elevator pitch przed przyjacielem lub członkiem rodziny. Można nawet zrobić mock interview z nimi, aby pomóc Ci być bardziej wygodne. Możesz także przećwiczyć swoje odpowiedzi na typowe pytania, które mogą zostać zadane podczas rozmowy.

Na przykład, jeśli przeprowadzasz rozmowę kwalifikacyjną z firmą marketingową, możesz ćwiczyć odpowiedzi na pytania takie jak:

  • Jaki jest twój elevator pitch dla twoich umiejętności i doświadczenia?
  • Jakie są Twoje ulubione aspekty tej roli?
  • Jakie są Twoje ulubione zadania w tej roli?
  • Dlaczego powinniśmy Cię zatrudnić?

Być może zastanawiasz się, dlaczego musisz być tak przygotowany do rozmowy kwalifikacyjnej. Odpowiedź jest dość prosta: podczas rozmowy reprezentujesz siebie i swoją firmę. Musisz być pewny siebie i mieć niezbędne odpowiedzi na każde pytanie, które może zadać Ci prowadzący rozmowę.

Zbadaj firmę

Kiedy badasz firmę, upewnij się, że szukasz ich konkurentów, klientów i jak są / były używane przez ich pracowników. Na przykład, jesteś rozmowy z firmą oprogramowania, można również badać bazę klientów i jak korzystają z oprogramowania. Jeśli szukasz pracy dla organizacji rządowej, możesz również badać politykę rządu i społeczeństwa.

Podczas badania firmy, można nawet zrobić wyszukiwanie na stronie internetowej firmy i zrobić Google Search Autocomplete. To da ci pewien wgląd w to, jak firma funkcjonuje i co robi.

Pokaż swoją osobowość w swoim CV i obecności online

To jest miejsce, w którym będziesz musiał pokazać swoją osobowość. CV i obecność online to Twoja szansa, aby pozwolić rozmówcy poznać Cię jako osobę, jak również kandydata do pracy. CV jest okazją do pokazania menedżerowi zatrudniającemu wszystkiego o Tobie, od Twoich umiejętności i osiągnięć do Twoich zainteresowań i hobby.

Upewnij się, że Twoje CV pokazuje wszystko, co robisz najlepiej i pokażesz swoją osobowość w tym procesie. Możesz również sprawić, że Twój życiorys będzie się wyróżniał, podając kilka konkretnych przykładów dla każdej umiejętności i osiągnięć, które masz w swoim życiorysie.

Podczas gdy CV mówi o Tobie, Twoja obecność w sieci może odgrywać bardziej pasywną rolę. Może być wykorzystana, aby pomóc Ci zbudować swoją markę, ustalić Twój profesjonalizm i przekazać Twoją osobowość i cechy charakteru.

Porozmawiaj z rekruterem o roli, na którą rekrutuje

Zanim udasz się na rozmowę kwalifikacyjną, upewnij się, że rozmawiasz z rekruterem, który zaprosił Cię na rozmowę. Zadaj im pytania dotyczące firmy i tego, jak wykorzystują rolę, o którą się ubiegasz. Zadaj im takie pytania jak:

  • Jakie są główne zadania i obowiązki tej roli?
  • Jakie są cele organizacji/zespołu?
  • Jakie problemy/sprawy napotyka zespół/firma?- Jak możesz im pomóc w rozwiązaniu tych problemów?

Zadawaj pytania podczas rozmowy kwalifikacyjnej

Teraz, gdy wiesz, czego się spodziewać po procesie rozmowy kwalifikacyjnej, możesz ukierunkować swoje nerwy na ekscytację i podniecenie. Możesz przeprowadzić próbne wywiady z przyjaciółmi lub rodziną, aby przyzwyczaić się do procesu.

Mokry wywiad jest gdzie ćwiczysz rozmowę z inną osobą podczas naśladowania pytań, które mogą zostać zadane podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Możesz również poprosić rekrutera o referencje, które mogą dać Ci pewne spostrzeżenia na temat firmy.

Na przykład, jesteś rozmowy z firmą marketingową, możesz zapytać swojego odniesienia, dlaczego lubią pracować w firmie.

Końcowe przemyślenia

Jeśli szukasz nowej pracy i już ubiegałeś się o stanowiska lub przeprowadzałeś rozmowy kwalifikacyjne, to znaczy, że robiłeś wszystko dobrze. Teraz doszedłeś do ostatniego etapu polowania na pracę i nadszedł czas, aby wylądować w tej idealnej pracy.

Ale dlaczego jesteś tak zdenerwowany? Co jeśli nie dostaniesz tej pracy? Co jeśli nie spełnisz wszystkich wymagań? Co jeśli nikt nie chce cię zatrudnić? To tylko niektóre z rzeczy, o które możesz się teraz martwić.

Więc, dlaczego nie zrelaksować się i wykonać kroki wymienione powyżej. Pomogą Ci one wylądować tę idealną pracę bez żadnych kłopotów. I pamiętaj, nie możesz zadowolić wszystkich, więc nie martw się, jeśli nie dostaniesz oddzwonienia.

źródło:

http://ka-net.pl/inne/pytania-na-rekrutacje/
http://hobiruxins.pl/inne/pytania-rekrutacyjne/
http://tootim.pl/inne/jak-przygotowac-sie-do-rozmowy-kwalifikacyjnej/
http://wbuduarze.pl/inne/rekrutacja-baza-popularnych-pytan/
http://yohoworks.pl/inne/rekrutacja-baza-popularnych-pytan/
http://gafot.com.pl/inne/rekrutacja-baza-popularnych-pytan/