Rozmowa rekrutacyjna w punktach

1. Bądź przygotowany!

Bez względu na to, jak dobrze znasz potencjalnego pracodawcę, wejdziesz na rozmowę kwalifikacyjną bez pełnego zrozumienia samej pracy. Łatwo jest dać się złapać w ekscytację potencjalną nową pracą i stracić z oczu szczegóły, które sprawiają, że praca jest wspaniała. Aby odnieść sukces w rozmowie kwalifikacyjnej, musisz przygotować się z wyprzedzeniem. Nie oznacza to zapamiętania długiej listy faktów i liczb, ale raczej musisz mieć podstawowe zrozumienie roli, o którą się ubiegasz. Na przykład, przed ubieganiem się o pracę w handlu detalicznym, chciałbyś wiedzieć, co firma robi, jakie są ich produkty i co robią klienci. Przygotowując się do rozmowy kwalifikacyjnej na stanowisko marketingowe, należy mieć podstawowe pojęcie o samym stanowisku, jego funkcji w firmie i jego związku z innymi funkcjami marketingowymi.

Załączamy poruszone tematy na forum: https://www.budnet.pl/forum/Popularne_pytania_rekrutacyjne,t=71981.html
http://forum.e-day.pl/memberlist.php?mode=viewprofile
http://forum.taniecweb.pl/index.php/topic,48437.0.html
http://www.klub.kobiety.net.pl/ogolny/t-popularne-pytania-rekrutacyjne-29301.html#post251998
http://forum.vipturystyka.pl/15/przygotowanie-do-rozmowy-kwalifikacyjnej/

2. Mieć podstawowe zrozumienie roli, o którą się ubiegasz

Świetnym sposobem na przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej jest podstawowe zrozumienie roli, o którą się ubiegasz. Jest to szczególnie ważne, gdy ubiegasz się o stanowisko, które różni się od Twojej obecnej roli. Łatwo jest dać się złapać w ekscytację potencjalną nową pracą i zapomnieć o szczegółach, które czynią pracę wspaniałą. Dlatego upewnij się, że masz podstawowe zrozumienie roli, o którą się ubiegasz, a nie tylko listę obowiązków.

Jeśli ubiegasz się o rolę w marketingu, chciałbyś wiedzieć, co firma robi, jakie są ich produkty i co robią klienci. Jeśli ubiegasz się o rolę w operacji, chcesz wiedzieć, co proces jest jak, jakie są wymagania, a co produkt końcowy jest. W tego typu sytuacjach, chcesz się upewnić, że jesteś jak najbardziej przygotowany do rozmowy i że masz podstawowe zrozumienie roli, o którą się ubiegasz.

3. Zadawaj wszelkie pytania przed rozpoczęciem rozmowy.

Jednym z najlepszych sposobów na przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej jest zadawanie wszelkich pytań przed jej rozpoczęciem. Rozmówcy będą postrzegać to jako przygotowanie i szacunek dla ich czasu, więc daj znać, że jesteś zainteresowany rolą i jesteś otwarty, aby dowiedzieć się więcej na ten temat. Jeśli masz jakieś pytania dotyczące samej roli lub firmy, upewnij się, że zadasz je przed rozpoczęciem rozmowy. Dzięki temu będziesz wyglądał na bardziej zainteresowanego rolą i sprawisz wrażenie, że jesteś bardziej zainteresowany firmą i chętniej dowiesz się więcej o stanowisku.

Kiedy zadajesz pytania, upewnij się, że są one takie, na które faktycznie chciałbyś znać odpowiedź. Dobrze jest zapytać, czy wynagrodzenie jest konkurencyjne, ale nie dobrze jest zapytać, czy powinieneś przynieść krawat lub marynarkę na rozmowę. Chcesz być w stanie odpowiedzieć na te pytania samodzielnie, więc zadawanie ich przed rozmową pozwoli Ci to zrobić.

4. Zrób kilka próbnych wywiadów z przyjaciółmi lub kolegami przed czasem

Kiedy przygotowujesz się do rozmowy kwalifikacyjnej, pomocne może być zrobienie kilku próbnych wywiadów z przyjaciółmi lub kolegami. Pozwoli Ci to zobaczyć, jak działa proces rozmowy kwalifikacyjnej, jak wchodzi się w interakcje z potencjalnymi pracodawcami i jak powinieneś się przygotować. Aby to ułatwić, możesz podzielić role na pół i mieć dwie osoby, jedną, która jest trochę lepsza w danej roli i jedną, która jest trochę gorsza. Pozwoli to zobaczyć, jak błędy popełniane przez jedną osobę mogą być powiększone w drugiej osobie, co może być pomocne podczas przygotowania do rozmowy kwalifikacyjnej.

5. Nie bój się pytać

Jednym z najczęstszych błędów popełnianych przez rozmówców jest granie zbyt bezpiecznie. Może to być szczególnie prawdziwe dla osób poszukujących pracy, które były bez pracy przez długi okres czasu. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej należy zachować szacunek i profesjonalizm, ale należy również pamiętać, że osoba prowadząca rozmowę jest osobą taką samą jak Ty. Oznacza to, że szukają kogoś, kto jest pewny siebie i kto wie, o czym mówią.

Kiedy myślisz o wstrząśnięciu rzeczy w wywiadzie, nie zapomnij o rzeczach, nad którymi pracowałeś przed rozmową. Ponieważ robiłeś te rzeczy, masz pewien poziom doświadczenia z nimi, który rozmówca będzie mógł zobaczyć. Jeśli ubiegasz się o rolę marketingową, osoba przeprowadzająca rozmowę będzie mogła zobaczyć, że masz doświadczenie w marketingu. Jeśli ubiegasz się o stanowisko w dziale operacyjnym, osoba przeprowadzająca rozmowę będzie mogła stwierdzić, że wiesz, co robisz.

6. Nie stresuj się znalezieniem idealnej pracy. Dąż do doskonałości, nie do perfekcji

Kiedy myślisz o rozmowie kwalifikacyjnej, nie stresuj się znalezieniem idealnej pracy. Zamiast tego, dąż do doskonałości. Oznacza to, że szukasz pracy, która jest świetna dla Ciebie, takiej, w której będziesz się cieszyć pracą. To dobrze, jeśli nie znajdziesz tej idealnej pracy, która jest idealna dla ciebie; to, czego powinieneś szukać, to praca, która jest świetna dla ciebie, jedna, którą będziesz cieszyć się. Możesz nie znaleźć tej pracy przez długi okres czasu, ale znajdziesz coś, co jest dla ciebie wspaniałe.

Jeśli chodzi o wywiady, nie stresuj się tym, co mówisz lub robisz. Zamiast tego dąż do doskonałości, co oznacza, że szukasz, aby zrobić wszystko, co najlepsze i być tak przygotowanym, jak to możliwe. Podczas rozmowy kwalifikacyjnej nie należy się martwić o to, co się mówi. Zamiast tego, dąż do doskonałości, co oznacza, że szukasz, aby być jak najlepiej przygotowanym.

Źródła:

http://home-link.pl/inne/pytania-na-rekrutacje/
http://afdecom.pl/inne/jak-przygotowac-sie-do-rozmowy-kwalifikacyjnej/
http://jezykowiec.pl/inne/pytania-na-rekrutacje/
http://jardim.pl/inne/rekrutacja-baza-popularnych-pytan/
http://ttp://endico-mitex.pl/inne/pytania-rekrutacyjne-na-rozmowe-kwalifikacyjna/